OKULUMUZ

İsmini mitolojik çalgı Lir’ den alan Lir Kültür ve Sanat Merkezi Atatürk’ün “SANATSIZ KALAN BİR ULUSUN HAYAT DAMARLARINDAN BİRİ KLir Kültür ve Sanat MerkeziOPMUS DEMEKTİR” özdeyişini temel ilke alarak 1999’da kurulmustur.

Hedef; estetik ve özgür düşünceye sahip bireyler yetistirmek.

İnsan varlığının ruhsal yapısını kültür ve sanat ürünleriyle zenginleştirerek duygularını coşku ile ifade eden bireyler yetiştirmeyi amaç edinen, sanat ve yaşamın buluştuğu LİR KÜLTÜR ve SANAT MERKEZİ, profesyonel eğitim anlayışı ile LARA'da hizmete devam etmektedir.

Güzel Sanatların Lise ve Üniversite bölümlerine, Devlet Konservatuarlarına hazırladığımız öğrenciler Şan, Solfej, Enstrüman, Bale, Resim, Tiyatro alanlarında; hazırladıkları okulun sınav programlarına uygun olarak yetiştirilmektedir.

Müfredat programı süresince, kursları tamamlayan öğrencilere T.C Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı "SERTİFİKA" verilmektedir.

1500 m2alana yayılan okulumuzda; Profesyonel kadromuz, seçkin ve kaliteli hizmet anlayışımızla sizlere daha güzeli sunabilmek için hizmetinizdeyiz.

T.C. M.E.B ÖZEL ANTALYA LİR KÜLTÜR VE SANAT KURSU olarak kayıtlı 29.12.1999 yılından itibaren bulunan okulumuz kalite ve eğitim standartları konusunda yetkin bir devlet kuruluşu tarafından denetleniyor ve destekleniyor olmanın haklı gururunu yaşamakdadır.

mebUYUGULADIĞIMIZ PROGRAMLAR

  • Klasik Bale - 8 yıl Öğretime başlama tarihi 15/05 -2002
  • Modern Dans -8 yıl Öğretime başlama tarihi 01/10-2012
  • Klasik Piyano - Temel Müzik Eğitimi 4 yıl İleri Seviye Müzik Eğitimi 4 yıl .
  • Öğretime Başlama tarihi - 25/02/2000
  • Solfej- Şan -Başlama Tarihi - 25/02/2000
  • Okul Öncesi Müzik Eğitimi -05/05/2016

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak verdiğimiz eğitimler sonucunda uyguladığımız müfredatlar gereği öğrencilerimiz girmeleri gereken toplam ders saatlerini tamamlayıp sınıf aşama geçme sınavlarından başarılı oldukları takdirde, kendilerine kurs bitirme belgesi verilmektedir. Müfredat programları doğrultusunda eğitimlerini tamamlayan ve kurs bitirme belgesi hak eden mezun olan öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı izniyle özel kurs kurumlarında Öğretmenlik yapabilmektedirler.

Lir Kültür Sanat Merkezi 12 JPG Lir Kültür Sanat Merkezi 21 JPG Lir Kültür Sanat Merkezi 28 JPG Lir Kültür Sanat Merkezi 4 JPG Lir Kültür Sanat Merkezi IMG 3217 JPG
Lir Kültür Sanat Merkezi 8 JPG Lir Kültür Sanat Merkezi DSC 0744 JPG Lir Kültür Sanat Merkezi DSC 1193 JPG Lir Kültür Sanat Merkezi gardn2 JPG Lir Kültür Sanat Merkezi IMG 3192 JPG
lyre lyre